KÖKÜMÜZDEN AYRILMADIK & MHP

Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et.
KÖKÜMÜZDEN AYRILMADIK & MHP
MHP
2018-05-26 14:35

KÖKÜMÜZDEN AYRILMADIK & MHP

‘Malul sayılmayan gazilere gazilik unvanı verilmesi için gerekli yasaların çıkarılması konusunda bütün gayret ve samimiyetimizle mücadele edeceğiz, inşallah da başaracağız. Milliyetçi Hareket  Partisi’ni TBMM'de çok daha güçlü, layık olduğu, sözü geçen bir mevkiye mutlaka  taşıyacağız.’

MHP Lideri Devlet Bahçeli, seçim beyannamesini açıkladı. Bahçeli’nin açıklamasından öne çıkanlar;

‘ Nereye gittiğimizi biliyoruz, ne yaptığımızı biliyoruz, ne  yapacağımızı da biliyoruz.  Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin  edermiş, çok şükür biz dalımızdan savrulmadık, kökümüzden de hiçbir zaman, hiçbir  şart altında Allah şahit ki ayrılmadık." diye konuştu.

MHP'nin gücünü mukaddesattan, inançlarından, ilkelerinden ve Türk  milletinden aldığını vurgulayan Bahçeli, Türkiye'nin faydasına olmadığına  inandığı her hareket karşısında tek başına da olsa sonuna kadar duracağını  belirtti.

MHP'nin böylesi bir son karar anı geldiğinde kimsenin desteğini ve  himayesini aramak gibi bir yanlış içine düşmeyeceğini dile getiren Bahçeli,  "Geçmişimiz tanıktır, Yeri gelir Yunus olur gönüllerle buluşuruz, yeri gelir  Yavuz olur hainlerle kıyasıya, kıran kırana uğraşır, onları perişan ederiz. Bizim  safımız Türk milletidir. Bizim yönümüz Türkiye ve Türk-İslam dünyasıdır."  ifadesini kullandı.

Gönüllerinde "Kızıl elma" ülküsü, göğüslerinde ülkücü olmanın şeref  nişanesini taşıdıklarını aktaran Bahçeli, şu değerlendirmede bulundu:

"Türklük boynu bükük durmasın istiyoruz. Yüce dinimiz İslam solmasın,  sinmesin, sönmesin çabasındayız. Milliyetçilik horlanmasın, millet dağılmasın,  vatan parçalanmasın azmindeyiz. Bin yıllık kardeşliğimiz tahrip ve talan olmasın  iradesindeyiz. Bu itibarla milli bekayı ön şartsız müdafaa ediyoruz. Türkiye’nin  aç hürler, tok esirler ülkesi olmaması için çalışıyor, çırpınıyoruz. Gönlümüzde  millet sevgisi, yüreğimizde Allah aşkı, şuurumuzda tükenmeyen dava sevdasıyla  daha güçlü bir Türkiye'yi amaçlıyoruz. Daha huzurlu, daha gelişmiş, daha  yükselmiş bir millet varlığının arayış ve arzusu içindeyiz."

Bahçeli, asla davalarından dönmediklerini, hesabi değil hasbi  davrandıklarını, çıkarlarını, günübirlik hevesleri, saman alevi gibi yanıp sönen  heyecanları değil, milli ve manevi değerleri düşündüklerini söyledi.

MHP'nin geride kalan 49 yılı onca saldırı, kumpas, tezgah ve tuzaklara  rağmen gururla yaşadığını, millete feda edilmiş ömürlerle destan destan  yükseldiğini ifade eden Bahçeli, "Önümüzde yeni ve tarihi bir imtihan  vardır. Geleceğin Türkiyesinin temelleri cumhurun ittifak ruhuyla  atılacaktır. İstiklalimize pranga vurmaya çalışan ilkesiz ve iradesiz güruh  cumhurun ittifak duruşuyla kazınacak ve kaybedecektir." dedi.

24 Haziran seçimlerinin Cumhuriyet tarihinin en kritik, stratejik ve  mühim karar anlarından biri olduğunu vurgulayan Bahçeli, "İnanıyorum ki, 24  Haziran'da Türkiye 'Al Bayrak Sistemi'nde buluşacak, 'Üç Hilal'de uzlaşacak,  'Cumhur İttifakı'nda kucaklaşacaktır. 24 Haziran Türkiye'nin kader anı, tünelden  önceki son çıkışıdır. Geride kalan yıllarda, mükafatı çile, madalyası yara,  armağanı şehadet olan milliyetçi-ülkücü hareket, Türkiye'nin geleceğinde artık  tam ve kesin söz sahibi olacaktır." diye konuştu.

"Ekonomik tetikçileri devreye soktular"

Emperyalist odakların Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak istediğini,  milletten intikam almak için fırsat kolladığını anlatan Bahçeli, ekonomik  tetikçilerin devreye sokulduğunu, ülkenin her tarafının çevrelendiğini söyledi.

Özellikle son 10 yıldır süregelen, devamlı ağırlaşan, derinleşen vahim  bir operasyon süreciyle Türkiye'nin zehirlenmesinin, milli birlik ve dayanışma  ruhunun zedelenmesinin hedeflendiğini dile getiren Bahçeli, terör örgütleri bu  amaçla öne çıkarıldığını bildirdi.

Bahçeli, bölgesel ve küresel senaryoların Türkiye'nin sırtını yere  getirmek için sahnede olduğunu ifade ederek, "Sanal darbe davalarıyla denediler,  başaramadılar. Gezi olaylarıyla denediler, başaramadılar. Çukur ve hendek  terörüyle denediler, başaramadılar. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsüyle son  kozlarını oynadılar, yine başaramadılar." sözlerine yer verdi.

Hainlerin durmadığını, PKK, FETÖ, DEAŞ, PYD, YPG ve DHKP-C'nin  birbiriyle paslaşıp Haçlı emellerini canlı tuttuğunu belirten Bahçeli, ülkenin15  Temmuz’da son iki asrın en vahşi işgal girişimlerinden birisine maruz kaldığını,  ancak muvaffak olamadıklarını anlattı. Bahçeli, çünkü Türk milletinin kutlu bir  ayaklanışla, muazzam bir dirilişle tanklara, toplara, mermi ve bomba fırlatan  helikopterlere, uçaklara göğsünü gerdiğini kaydetti.

 Hain ve hasmane niyetlerin bitmediğini, zaaf anının beklendiğini ifade  eden Bahçeli, "Türkiye'nin içine düştüğü tehlikeli durum karşısında siyasetimizi  ve stratejik duruşumuzu tekrar gözden geçirmeliydik. 15 Temmuz öncesi gibi  olamazdık, davranamazdık, böylesi bir siyaset takip edemezdik. Lütfen  sorgulayınız, 1918'de işgal altındaki İstanbul'da kolları sırmalı, göğsü madalya  ve nişanlarla dolu bir nazır olmak mı evladır, yoksa tam bağımsız Türkiye  Cumhuriyeti'nin dağlarında koyun otlatan bir çoban olmak mı revadır? Tutsak bir  makam ve şöhret sahibi olmak mı makbuldür, yoksa hiçbir mihraka mihnet etmeyen,  hiçbir çevreye aman dilenmeyen onurlu, dik başlı, bağlantısız sıradan bir insan  olmak mı makuldür?" ifadelerini kullandı.

MHP'nin Türk tarihinin haklarını savunduğunu, Türk milletinin ruh  kökünü, öz değerlerini, milli kimliğini çiğnenemez namus saydığını belirten  Bahçeli, şunları söyledi:

  "15 Temmuz sonrasında milli birlik ve beraberlik hukukunun hakim ve  hadim olmasını arzu ettik. Normalleşme sağlanasıya, huzur ve istikrar temin  edilesiye kadar verdiğimiz sözlerden, gösterdiğimiz sağlam duruştan caymama  iradesini ispatladık. 'Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben.' diyoruz. Biz  bu ülkeyi, bu vatanı, bu milleti karşılık beklemeden, ödül, iltifat ummadan  sevdik. Sevmekten de yorulmayacağız, gönülleri kazanma mücadelemizden sapma  göstermeyeceğiz. Kimsesizlerin sesi, mazlumların sözü, garibanların eli,  masumların nefesi, mağdurların yumruğu olacağız. Başaracağız, başaracağız,  Milliyetçi Hareket Partisi'ni TBMM'de çok daha güçlü, layık olduğu sözü geçen bir  mevkiye mutlaka taşıyacağız. "

Bahçeli, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen MHP Seçim Beyannamesi ve  Aday Tanıtım Toplantısı'ndaki konuşmasında, Türkiye'nin muhatap kaldığı risk ve  tehditler karşısında hükümet sisteminin revize ve reformunun mecburi olduğunu  söyledi.

Bahçeli, "Çünkü kriz ve kaos halinde seri kararlar almak  lazımdı. Kısır ve sığ tartışmaları engellemek gerekiyordu. Sistemin tıkanmaması,  aktif ve faal halde sorunlara müdahil olması şarttı." diye konuştu.

Kuvvetler ayrımının netleşmesi, görev ve yetki karmaşasının bitmesi  için ellerini taşın altına koyduklarını vurgulayan Bahçeli, yeni bir hükümet  mimarisiyle yürütmenin daha güçlü, Meclis'in daha etkili, yargının daha bağımsız  ve tarafsız olmasını amaçladıklarını vurguladı.

16 Nisan halk oylamasıyla aziz milletin inşa ettiği ve altına imza  attıkları Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne "evet" dediğini anımsatan Bahçeli,  bu gelişmenin Cumhuriyet tarihinin yepyeni bir aşaması, bir üst ve üçüncü evresi  olduğunu söyledi.

Bahçeli, "Millet Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni 16 Nisan 2017'de  kabul ettiğine göre, 24 Haziran'da da bu iradesinin tamamlayıcı adımı olarak  gereğini ahlaken yapacak, tutarlılık ve süreklilik dersini küresel şer  odaklarının eteğinden tutan zillet ittifakına mutlaka verecektir."  değerlendirmesinde bulundu.

24 Haziran'da Türk milletinin, 16 Nisan'daki iradesine daha yüksek bir  seviyede sahip çıkacağını ifade eden Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet  Sistemi'nin bizzat Türk milletinin eseri olduğunu belirtti.

Türkiye'nin, sorun çıkaran, kriz üreten, anlamsız tartışmalarla boğan  ve boğulan bir önceki sistemin değişmesiyle derlendiğini, toparlandığını ve  uyuyan devin gözünü açtığını dile getiren Bahçeli, artık yönetimde çift  başlılıktan bahsetmenin mümkün olmadığının altını çizdi.

TBMM'nin "Gazilik" unvanına yakışır şekilde, asli görev, fonksiyon ve  sorumluluk sahasında daha tesirli, daha verimli, daha muharrik, daha bağımsız  hale geldiğine dikkati çeken Devlet Bahçeli, kanun tekliflerini sadece  milletvekillerinin vereceğine, yürütmenin vesayetinin sonlanacağına işaret etti.

Yeni sistem

Bahçeli, yeni sistemle hükümetin kanun tasarısı hazırlama ve Meclis'e  getirme yetkisinin olmayacağını, yetki kanunuyla kanun hükmünde kararname çıkarma  hakkının da bulunmayacağını aktardı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin tarihi tecrübelere uygun olduğuna  işaret eden Bahçeli, milletin beklenti ve talepleriyle örtüştüğünü, kararların  hızlı alınacağını, icraatların hızlı olacağını, yönetimin verimli ve etkin bir  hüviyete kavuşacağını söyledi.

Bahçeli, bu sistemin 81 milyon Türk vatandaşına huzur, istikrar,  refah, güven ve selamet getireceğini belirterek, 1946'dan bu tarafa sistem  tartışmalarıyla gerilen, gerginliklere neden olan ve enerjisi tükenen devlet  çarkının daha hızlı döneceğini, daha çabuk işleyeceğini dile getirdi.

Bu sistemi "Cumhuriyet'in başarısı, cumhurun irade ve istikbali"  olarak niteleyen Bahçeli, bundan geri dönüş olmadığının altını çizdi. Bahçeli,  "Önümüzdeki yüzyılın sistemsel tasarım ve dizaynı demokrasinin referans ilkeleri  çerçevesinde yapılmıştır." dedi.

MHP'nin böylesi bir sistemin oluşumuna katkı ve destek verdiğini  vurgulayan Bahçeli, bu sistemin ilke, esas ve kurumlarıyla yerleşmesine, tam  manasıyla kurumsallaşmasına, kökleşmesine, oturmasına sonuna kadar çalışıp hizmet  edeceklerini söyledi.

"MHP'nin hakkı da teslim edilmiş olacaktır"

Bahçeli, şöyle devam etti:

 "Müsterih bir vicdanla söylemek isterim ki, gün olup bugünün tarihi  yazıldığında inanıyorum ki, MHP'nin hakkı da teslim edilmiş olacaktır. Kaldı ki  yapılan ve yaptığımız büyük bir iştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ihanete  karşı güvenlik duvarıdır. Ecdadımıza, şühedaya hürmet ve sadakat  nişanesidir. Nasırlı elleriyle dua eden dedelere, ninelere, kınalı elleriyle  vatan nöbetine giden yiğitlere, sevdiğinin hasretini çeken gelinlere, analık  yüreğiyle çocuklarına güzel bir gelecek hayali kuran analara, babalara, bıyığı  terlememiş evlatlarımıza, henüz doğmamış yavrularımıza umut ve ufuk  aydınlığıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, kesintisiz Türk tarihinin  sıçrayış ve yükseliş hamlesidir. Tarihi mirasımıza da muvafıktır. Aynı şekilde  birlik ve beraberliğimizin teminatı, beka ve güvenliğimizin muhafızı ve  mükafatıdır."

 Konuşması sırasında salondakilere, "Kalan 28 günde, ev ev, kapı kapı,  sokak sokak gezip, gönüllere girip yeni hükümet sistemini anlatacak mısınız?  Türkiye'nin doğruluşunu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin doğuşunu nazik bir  dille, kucaklayıcı bir üslupla ve bunun içinde partimizin vatan ve millet için  yaptığı fedakarlıkları herkesle paylaşacak mısınız? Yeni sistemin yepyeni bir  dönemin kapısını aralarken, TBMM'de sayısal ve siyasal olarak çok güçlü bir  MHP'nin desteğini almak için var gücünüzle mücadele edecek misiniz?" sorularını  yönelten MHP Genel Başkanı Bahçeli, salondakilerden "Evet" yanıtını aldı.

"Gereğini 24 Haziran'dan sonra yapacağız"

Bahçeli, daha sonra şunları söyledi:

  "Partimizin milletvekili adayları, yöneticileri ve samimi ülküdaşlarım  üzerinde spekülasyon yapan, karalamalara tevessül eden, itibar cellatlığına  soyunan, küçücük akıllarıyla gazete, televizyon ve sosyal medyadan dedikodu  üreten kim varsa alçaktır, haindir, kripto damarın can çekişen son  kalıntılarıdır. Bunları not ediyoruz. Bunlarla ilgili gereğini 24 Haziran'dan  sonra muhakkak surette yapacağız."

  Normal şartlarda 3 Kasım 2019 olan seçim tarihinin, Türkiye'nin çok  tehlikeli bir sürece girmesi, küresel ve bölgesel ayak oyunlarının fazlalaşması  nedeniyle yüksek bir belirsizliğin markajında olduğunu, 16 Nisan'da millet  tarafından tescil edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde de bir an önce  uygulamaya geçilmesinin elzem olduğunu belirten Bahçeli, sözlerini şöyle  sürdürdü:

"İşte görüyorsunuz, son günlerde döviz üzerinde çok ciddi ve fahiş bir  oyun vardır. Spekülatörler, ederi ve gideri bir dolar olan namussuzlar, döviz  kurunu suni şekilde yükselterek, 24 Haziran üzerine ambargo koymaya  çalışıyorlar. Üstelik dövizin inmesini OHAL'in kalkmasına bağlayan şuursuzlar,  Türkiye karşıtlarına el sallayan çapulcular türemiştir. Bu karanlık senaryolar  hep aynı mahfillerin işidir. Tezgah bildik, figüranlar tanıdık, iç ve dış  düşmanlar karşımızdadır. Ekonomik çöküntüden, döviz kurunun tırmanmasından  memnuniyet duyup bunu siyasi ranta çevirme hazırlığı içinde olan kim varsa  buradan açık açık söylüyorum, alayı vatan hainidir. Türkiye Cumhuriyeti dövizle  kurulmadı, dövizle yıkılmaz, yıkmaya da kimsenin gücü yetmez. Türk milleti inen  çıkan dolarla var olmadı, onsuz da bir şey kaybetmez. FETÖ'cüler, kendini İP'e  asan CHP yönetimi, soluk borusu Kandil olan siyasi teröristler, irili ufaklı  diğer husumet odakları ve arkalarındaki şer güçler ne yapsalar, nereye gitseler  yararsız ve nafiledir. Türk milleti, 24 Haziran'da oyunları boşa çıkaracak,  bunların heveslerini kursaklarında bırakacaktır."

"Bunlar siyaseti devre mülke çevirdiler"

Bahçeli, seçime, kurdukları, yasal temeli olan, her partinin kendi  hükmü şahsiyeti, amblemi, ilkeleri ve kurallarını ihtiva eden Cumhur İttifakı ile  gireceklerini belirterek, "Millet İttifakı'na ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

"Baktık ki, ısrarla ittifakı reddeden, ittifaka yanaşmayacaklarını  dile getiren beş benzemez birden bire Millet İttifakı'nda buluşmuş. Düzeltiyorum,  bunlarınki millet değil zillet ve illet ittifakıdır. Ne ara görüştünüz, ne ara  anlaştınız, nerede düşüp, hangi mahzende ittifaka karar verdiniz? Güneşte üşüyüp  gölgede terleyenler layık oldukları cevabı, çok değil, 28 gün sonra Türk  milletinden alacaklardır. Biz ittifak dediğimizde avaz avaz bağırıp, müfterilik  nöbetine giren siyaset yobazları, siyasi kaçkınlar, Türkiye muhalifliğinde marka  olan dönek ve kiralık zihniyetler ele ele tutuşmuş, telaşla sahneye  çıkmışlardır. Bunlar siyaseti devre mülke çevirdiler. 18 gün süreyle kiralık  milletvekili sezonu açtılar. Varsın yapsınlar, varsın FETÖ ve PKK'nın kurşun  askeri olsunlar, nasıl olsa boyunları eğik şekilde geldikleri yere geri  dönecekler, döndükleri yerde de millet vicdanına çatır çatır hesap vereceklerdir.

  Vay gafiller vay, İYİ Parti de dahil alayı PKK'lı Demirtaş'ın,  Mehmetçik katillerinin affını istiyor. Aklı bir vesileyle çelinmiş, duyguları  istismar edilmiş, bir ara içimizdeyken yanılıp yenilip aramızdan çıkıp gitmiş  kardeşlerimize eziyet ediyorlar. Hatta Başbuğ Türkeş Bey'in anılmasına, bozkurt  yapılmasına yasak koyuyorlar. Buradan diyorum; pişmanlık yaşayan, samimi bir  şekilde öz eleştiri yapan, hatasını anlayan her kardeşimle, her ülküdaşımla  kucaklaşmaya hazırım.

Bir başka tuhaf benzerlikse hepsinin birden sözde Kürt sorunundan  bahsetmesidir. Biz ise cezaevindeki ülküdaşlarımız, ülke ve ülkü sevdalısı  kardeşlerimizle birlikte kader mahkumları için af istediğimizde sırtı kabarmış  kediye dönüyorlar, adeta çıldırıyorlar. Kimin heybesinde ne varsa onu yermiş. Kim  hatırında ve hedefinde ne varsa ondan bahsedermiş. Biz 'vatan, millet, bayrak,  ülkü' diyoruz, onlar Pensilvanya'nın, Kandil'in, Türk düşmanlarının peşinden  koşuyor, onların borusunu öttürüyorlar. Ama yanlarına kalmayacak, ödeyecekleri  bedel yarınlara da bırakılmayacaktır."

"MHP'nin yükselişine mani olamayacaksınız"

Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın, Türkiye'nin kurtuluş ümidi  olduğunu ifade ederek, bu ittifakın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kurucusu  ve ana siyasi ögesi olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı adaylarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunun  altını çizen Bahçeli, şunları söyledi:

"Niye? Çünkü yeni hükümet sisteminin kurulması, devamlılığı, istikrar  içinde varlığı için Sayın Erdoğan'ın görevini sürdürmesi millet ve devlet  menfaatleri bakımından şu ağır dönemde aciliyet ve öncelik kesbediyordu. Niye,  çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin iki ana paydaşından olan Sayın  Erdoğan'ın, yeni sistemin ruhu, doğası ve güvenliği açısından mutlaka görevine  devamı gerekiyordu. MHP olarak cumhurbaşkanı adayımızın yüksek bir destek ve oyla  seçileceğine inanıyor, bunu şimdiden görüyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet  Sistemi'nin sağlıklı bir şekilde temin ve tezahürü için MHP'nin TBMM'de güçlü bir  şekilde temsil edilmesi, denge ve denetleme görevini üstlenmesi tarihi bir olgu  ve sorumluluktur. İcazetli, görevli ve provokatör anket şirketleri bizim oy  oranımızı yüzde 3-4'e yaklaştırdılar. Allah'tan henüz 'yüzde1'diyemediler.  Merak etmeyin, Türk düşmanları bunu da yapacaktır. Ancak, kulun hesabı varsa  Allah'ın da bir hesabı, milletin de bir bildiği vardır. Her seçim döneminde aynı  kumpas dolaşıma sokulmaktadır. Bıkmadınız mı çirkefliklerden? Yorulmadınız mı  yalanlardan, dolanlardan, sahtekarlıklardan?  Türk milleti bunları yutmuyor,  Türkiye düşmanlarının dibinde hırlayan anketçilere prim vermiyor, itibar  etmiyor. Yapamayacaksınız, başaramayacaksınız, Türk-İslam sancağını asla  indiremeyeceksiniz. Şehitler kervanını durduramayacaksınız, MHP'nin yükselişine  mani olamayacaksınız. MHP, engelleri aşa aşa, barajları önüne katıp yıka yıka  geliyor."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de çok güçlü bir MHP grubunun  sesinin şimdiden duyulduğunu kaydederek, "Elbette TBMM'de yapacaklarımız  çoktur. Demokrasi standartlarının yükselmesi, kişisel özgürlük alanlarının  genişlemesi, denge ve denetleme işlevinin süratli çalışması için her mücadeleyi,  üstlendiğimiz millet vekaletinin her görevini yerine getireceğiz." diye konuştu.

    Devlet Bahçeli, Türkiye'ye yönelik toplu göçlerin kaynağında çözülmesi  ve sığınmacıların vatanlarına kavuşturulmaları yönündeki politikalarını aynen  sürdüreceklerini söyledi.

İŞTE MHP'NİN VAATLERİ

Bahçeli, yeni yasama döneminde çeşitli toplum kesimlerinin talep ve  beklentileri doğrultusunda bir kısmı 7 Haziran ve 1 Kasım seçim beyannamelerinde  de yer bulan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içinde gerçekleşmesi için mücadele  edecekleri söz ve vaatleri şöyle sıraladı:

- Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri  hariç olmak üzere, kader kurbanlarına af çıkarılması,

- Vatandaşların, kredi ve kredi kartı borçları ve yüksek faiz  sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtarılması,

- Ekonominin ihtiyacı olan alanlarda yapısal reformların hızla  gerçekleştirilmesi, esnaf ve çiftçilerin vergi ve prim yükünün  hafifletilmesi, AVM yasasının yeniden düzenlenmesi, esnafı yok eden AVM ve zincir  marketler ile belediye işletmelerine yönelik tedbirler alınması,

  - Esnaf ve sanatkarların geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı  tanınması,

- Staj ve çıraklık sürelerinin emeklilik hizmetine sayılması,

- Yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafa vergisiz akaryakıt  sağlanması,

  - Şoför esnafa yıpranma payı hakkı temin edilmesi,

- Çiftçilerin kullandığı mazot üzerindeki vergilerin kaldırılması,

  - Sulamada ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV  alınmaması, tohum, fide ve ilaç gibi girdilerin vergi yükünün düşürülmesi,

  - İşsiz her aileden bir kişiye asgari ücretin yarısı kadar aile  desteği yardımı verilmesi,

- Gençlerin, iş bulana kadar ailelerinin sağlık sigortasından  yararlanması ve öğrenim kredisi borçlarından faiz alınmaması,

- Ön lisans mezunlarına lisans tamamlama imkanı sağlanması,

- Üniversiteye giriş sınavının kaldırılması,

- Askerlik süresinin prim ödemeksizin emeklilik hizmetine sayılması,

- Emekli aylıklarındaki eşitsizliklerin giderilmesi, refah payının  yükseltilmesi,

- Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetinin giderilmesi,

- Kadınlara sigortalılık öncesi doğumları için borçlanma hakkı  tanınması,

- Kadına şiddet ve çocuk istismarının önlenmesi, kadına ve çocuğa  karşı suçlarda cezaların ağırlaştırılması, adli yardım desteği sağlanması, dava  açma zaman aşımının kaldırılması,

- Asgari ücretten vergi alınmaması, ücretlilerin asgari ücret kadar  gelirinin vergi dışı bırakılması,

- Kadro alamayan taşeron işçiler, 4/B'li, vekil, sözleşmeli, fahri ve  geçici statüde çalışanların kadroya alınması,

- Yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların genel idari hizmetlere  geçirilmesi,

- Kamu çalışanlarının tüm ek ödemelerinin emekli aylığına  yansıtılması,

- Sağlık çalışanlarına yıpranma payı hakkı verilmesi,

- Yardımcı sağlık personelinin istihdamının yaygınlaştırılması,

  - Mühendislerin özlük haklarının iyileştirilmesi,

- Öğretmenlerin ek göstergesinin 3600'e çıkarılması,

- Atanamayan öğretmenlerin tamamının kademeli olarak atanması için  kadro ihdas edilmesi,

  - Maliye ve gelir idaresi çalışanlarına kurum içi uzmanlık sınavı  açılması,

- Mübaşir, zabıt katibi ve diğer adalet çalışanlarının özlük  haklarının iyileştirilmesi,

- Uzman çavuşların tümünün kadroya alınması, özlük haklarıyla birlikte  mali ve sosyal durumlarının iyileştirilmesi,

- Emniyet çalışanlarının özlük haklarının düzeltilmesi, polislerin ek  göstergesinin 3600'e yükseltilmesi, haftada 40 saatin üzerindeki hizmetler için  fazla mesai verilmesi,

- Engelli ve engelli yakını aylığının yükseltilmesi ve engelli aylığı  ödenmesinde, aile geliri yerine kendi gelirlerinin esas alınması,

- Doğuştan ya da işe girmeden önce engelli olanların, malul  şartlarından yararlandırılması,

- Muharip gazi şeref aylığının artırılması ve hepsine aynı tutarda  ödenmesi,

-Şehit anne ve babalarının aldıkları maaşın artırılması,

- Şehit yetimlerinin tamamına iş hakkı verilmesi,

- Terörle mücadele gazilerine ikinci istihdam imkanı sağlanması,

  - Ordu ve polis vazife malullerinin maaşlarının iyileştirilmesi,  gazilere ÖTV'siz araç imkanı getirilmesi.

- "Bütün gayret ve samimiyetimizle mücadele edeceğiz"

"Malul sayılmayan gazilere gazilik unvanı verilmesi için gerekli  yasaların çıkarılması konusunda bütün gayret ve samimiyetimizle mücadele  edeceğiz, inşallah da başaracağız." diyen Bahçeli, 2023'te, büyükşehirleri  kapsayacak şekilde yüz il, bin ilçeden oluşan bir idari sistemle ekonomide yerli  ve milli diriliş sayesinde, siyasette birlik ve dayanışma ruhunun ayağa  kalkışıyla Türkiye'nin bölgesinde süper güç, küresel düzeyde de sözü dinlenen bir  ülke seviyesine mutlaka ulaşacağını ifade etti.

MHP'nin TBMM'de etkin konumda olmasının, bir yandan yürütmenin adalet  ve hakkaniyet anlayışı içinde denetlenmesini, diğer yandan da ekonomik ve sosyal  politikalara yön vermesini sağlayacağını anlatan Bahçeli, bütün Türkiye'de daha  adil bir paylaşım, daha çok fırsat eşitliği, daha üretken bir ekonomi, daha  tutumlu bir toplum, daha fazla yatırım ve istihdam, daha huzurlu bir millet, daha  ahlaklı bir kazanç, daha doymuş aile, daha sağlıklı bir insana ulaşmak için  çağrıda bulunduğunu bildirdi.

Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:

  "Çağrımız adalete ve hakkaniyetedir. Çağrımız bekaya ve  birliğedir. Çağrımız cumhurun ittifakına, Cumhuriyet'in iradesinedir. Çağrımız,  huzura ve mutluluğadır. Çağrımız, refaha ve esenliğedir. Çağrımız, kardeşliğe ve  paylaşmayadır. Komşusu açken tok yatmayacak yüksek vicdanların, Fırat kenarında  otlayan kuzunun vebalini duyacak tertemiz gönüllerin, 'Aç iken doyurdum, çıplak  iken giydirdim, az milleti çok kıldım' diyenlerin bulunacağı inançlı, erdemli ve  adaletli bir topluma çağrıdır bizim çağrımız.

  Milliyetçi Hareket varsa çare bitmemiştir. Milliyetçi Hareket varsa  gelecek aydınlık, Türkiye emniyettedir. Diyorum ki Cumhur İttifakı, Millet Aklı,  Geleceğin Teminatı. Cumhur İttifakı, Millet Aklı, Bin Yıllık Kardeşliğin  Teminatı. Kürt kökenli kardeşlerim, bozgunculara, fitnecilere aldırmayınız. Siz  bizsiniz, biz de siziz. Hep birlikte güçlü Türkiye'yiz. Siz yoksanız bir eksiğiz,  varsanız millet olarak ebediyete kadar yaşayacağız."

Bahçeli'nin konuşmasının ardından MHP'nin il il milletvekili adayları  sahneye çağrıldı ve tanıtıldı. Sahneye son olarak Bahçeli ve diğer Osmaniye  milletvekili adayları çıktı.

 

kimvekil.comBu haber 536 kez okundu.
0 kez Desteklendi

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   1 + 4 = ?

 

Caveman

 

Söz Vatandaş'ta

KimVekil.Com Sesli Haber

HAVA DURUMU & ANKARA

ANKARA

SON YORUMLAR

EN ÇOK HİT ALAN

EN YENİ

EN ÇOK OY ALANLAR

İNTERNET DÜNYASI

WEB DÜNYASINDA YER ALIN

İNTERNET DÜNYASI

Kimvekil.Com Spor Süper Lig Puan Durumu

FACEBOOK SAYFAMIZI İZLEYİN

AY İZLENME BİRİNCİSİ

İNTERNET DÜNYASI

WEB DÜNYASINDA YER ALIN

İNTERNET DÜNYASI

KimVekil.Com © 2016 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ErsoftWeb

Ersoftbilişim.Com
Ersoftbilişim.Com